Teraz jest 24 paź 2014, 07:01

Regulamin działu

Drogi użytkowniku!

Jeśli Twój problem zostanie rozwiązany uprzejmie prosimy o dodanie prefisku ROZWIĄZANY poprzez edycję swojego postu.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dzwieki fl studio 
Autor Wiadomość
FL Studio User
FL Studio User

GG: Rozmowa z 0 0
Post Dzwieki fl studio
Witam.
Na początku powiem ze słucham muzyki klubowej (tzw.komercyjnej ;d)i chciał bym zrobić motyw coś al'a daan'd, funkwell, slayback (jesli ktos nie słucha takich piosenek to niech posłucha tego i będzie wiedział o co mi chodzi http://www53.zippyshare.com/view.jsp?lo ... ey=8966488) . Nie chodzi mi o stworzenie tak świetnego utworu tylko aby były mniej-więcej takie dźwięki jak w tej piosence. A więc co mam zrobić aby uzyskać takie albo podobne dźwieki (pobrać jakaś łatkę czy możne są one już w fl studio? (jeśli tak to proszę o powiedzenie gdzie one się znajdują)) Z góry dzięki za pomoc.

21 paź 2011, 20:45
FL Studio User
FL Studio User

Wersja FL: 10.0.2
Post Re: Dzwieki fl studio
Do instrumentów perkusyjnych zaopatrz się w Mutekki Media Ultimate Beats Vol 2. Jeśli zaś chodzi o bass, lead i inne synthy to polecam wtyczkę Sylenth1 :)

Obrazek

HANDS UP TO NIE PRYMITYWNY GATUNEK! PRYMITYWNY JEST AUTOR PRYMITYWNYCH UTWORÓW!

21 paź 2011, 20:56
Zobacz profil WWW
FL Studio User
FL Studio User

Jezeli mowimy o kompletnym utworze muzycznym to musisz najpierw dobrze poznac mozliwosci FL Studio..gdy juz mniej wiecej bediesz wiedzial co i jak, wazne sa sample - zeby stworzyc jakas na poziomie perkusje..na pokladzie FL jest kilka sampli ale najlepiej korzystac z dobrych wysokiej jakosci sampli od Vipzone, Vengeance itp

dalej musisz wyposazyc sie w dobre wtyczki..oczywiscie pokladowy FLowski np. 3xosc tez bedzie ok - jesli umiesz krecic..ale jesli mowimy o stylu funkwell slayback itd..to oni z tego co wiem korzystaja z wtyczki Sylenth 1, ewentualnie Zebra albo Z3ta+
i tam tez musisz nauczyc sie krecic ale na poczatek mozesz wykorzystac gotowe brzmienia z bankow od Ummeta Ozcana, Van Bakera albo Essential Freak Sound od Maxa Farenthida, mozesz wspomoc sie takze Nexusem..

ale najwazniejsza jest dalsza czesc -mianowicie dobry ARANZ i MIKS sciezek...bez tego nic nie zdzialasz chocazbys mial 20 synezatorow za 50 tys..i najlepsze wtyczki na swiecie z wykreconymi brzmieniami przez swiatowych specjalistow..
musisz umiejetnie skomponowac muzyke, dobrac brzmienia a wiec bas, dutchowe leady, pady, akordeon np albo smyczki umiec zastosowac side-chain czyli pompowanie..i to wszystko umiejetnie zmiksowac za pomoca EQ, kompresora, poprzez panorame, odpowiednie wysterowania sciezek itd..juz nie wspomne o podstawach muzycznych a wiec tonacja, akordy..itd musisz bezblednie umiec dopasowac podklad pod wokal, tym samym stwierdzajac jaka wokal ma tonacje..i ogolnie tonacje utworu.

Ale jesli chcesz znalezc dzwieki piszczalek, basow, czy jakis plucked konkretny to proponuje Sylenth1 jest na prawde nie zastapiony w tym celu.
to tyle ode mnie;)

21 paź 2011, 20:57
FL Studio User
FL Studio User

Dzieki za odpowiedzi. A czy mogli byście mi podać linki do pobrania tych łatek ? Będę bardzo wdzięczny :)

21 paź 2011, 21:36
FL Studio User
FL Studio User

GG: Rozmowa z 2995850 2995850
bartek12127 napisał(a):
Dzieki za odpowiedzi. A czy mogli byście mi podać linki do pobrania tych łatek ? Będę bardzo wdzięczny :)

Nie, nie moglibyśmy, bo to forum nie jest warezem. Google nie gryzie ;)

22 paź 2011, 07:18
FL Studio User
FL Studio User

To nie jest pirackie forum. ale szukanie nie boli wiesz ile tego jest ??? Dema i nie dema.

22 paź 2011, 09:22
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]