Teraz jest 20 gru 2014, 13:35

Regulamin działu

Drogi użytkowniku!

Jeśli Twój problem zostanie rozwiązany uprzejmie prosimy o dodanie prefisku ROZWIĄZANY poprzez edycję swojego postu.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 (.rfl) Reason ReFill Sound Bank - jak dodac? 
Autor Wiadomość
FL Studio User
FL Studio User

Post (.rfl) Reason ReFill Sound Bank - jak dodac?
Cytuj:
Component package for Reason, a song creation program that includes a virtual studio rack and an advanced sequencer; may contain patches, samples, song files, and .REX files; .WAV and .AIF files are compressed to about half their original file size when stored in ReFills (created using ReFill Packer).

Z tego co tutaj wyczytalem - jest to spakowane archiwum dzwiekow.
Posiadam wlasnie takie pliki, jednak mam problem z dodaniem ich do FL.
Dodalem w FL scieżke do folderu zawierajacy te pliki, ale FL nie widzi plików wewnatrz tego folderu.

Czy jest jakis inny sposob na dodanie tego typu plików do fruit'a czy moze musze uzyc jakiegos pluginu?

02 gru 2009, 21:10
FL Studio User
FL Studio User

GG: Rozmowa z 11265160 11265160
Wersja FL: 10.0
Post Odp: (.rfl) Reason ReFill Sound Bank - jak dodac?
http://www.flstudio.pl/index.php?topic=278.0
Najpierw popatrzcie do tutouriali albo użyjcie szukajki...

02 gru 2009, 21:19
FL Studio User
FL Studio User

Szukac to ja potrafie. Nie moja wina, ze nie wiem co wpisac poza "Reason ReFill Sound Bank" do wyszukiwania - a to mi nic nie wyszukalo.
Nie mam tez niestety czasu na przegladanie calego forum i poradnikow, gdyz nie spedzam godzin na forach.
Tez bym sie nie domyslil, ze mozna to nazwac "wgrywaniem sampli", gdyz to Są Zbiory spakowane w specyficzny format RFL.

No ale coz. Gowno mi dał ten link, gdyż sposób dodawania sampli Mi nie pomogł.
Opisany sposób jest kiepski, gdyż nalezy w nim umieszczac pliki w folderach FL'a...
...zamiast sobie normalnie dodac w opcjach dodatkowy folder (lub naped), ktory sie znajduje w obojetnie jakim zakatku dysku twardego.

Przeszukajac google znalazlem jakas stronke, gdzie ktos powiedzial, ze niby plikow RLF nie obsluguje fruit.
Czy wie ktos cos na ten temat, albo na temat pluginów do fruita, ktore obslugiwalyby ten format? - Tak, zebym nie musial dzialac na innym programie?

Ostatnio edytowano 02 gru 2009, 22:10 przez Avek, łącznie edytowano 1 raz

02 gru 2009, 21:42
FL Studio User
FL Studio User

GG: Rozmowa z 0 0
Wersja FL: 11
Pliki z rozszerzeniem *.rfl, należą do programu Reason i nie można ich otworzyć niczym innym. Istnieje jednak możliwość wyeksportowania zawartości tego pliku przy pomocy Reason Refill Unpacker, ale trzeba też posiadać pełną wersje programu Reason. Pliku które otrzymamy po rozpakowaniu biblioteki *.rfl, trzeba także przekonwertować za pomocą Extreme Sample Convertera 3.5. W nim ustasz na jaki format chcesz je sobie przekonwetrować, a jest ich sporo, Sf2, Nki Kontakt Player, Halion, oraz wiele innych. Po tych zabiegach będziesz mógł śmiało używać ich w naszym ukochanym Fl-ku. Pozdro

03 gru 2009, 00:49
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]